Time su "Kauboji" potvrdili plasman u osminu finala, dok "Zmajevi" idu kući. Priliku za prolazak dalje BiH je zapravo ispustila u utakmicama protiv Austrije, Makedonije i, posebno, Tunisa, gdje su sudije odigrali ključnu ulogu...

U današnjoj utakmici sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu kada je Hrvatska otišla na visokih +9  (17:8).

U nastavku je Hrvatska, predvođena raspoloženim Ninčevićem i Stepančićem, imala i +10 u 50. minuti utakmice (26:16). Do kraja su bh. momci uspjeli smanjiti prednost protivnika na sedam golova razlike.

Najbolji pojedinac u redovima bh. reprezentacije bio je Muhamed Toromanović koji je postigao sedam golova. Perić je postigao šest, a Janković i Mikić po tri pogotka. Sa druge strane, Igor Karačić je predvodio Hrvatsku sa sedam golova, Slišković je dodao jedan manje a Ninčević, Horvat i Stepančić su postigli po četiri gola.

Hrvatsku u osmini finala čeka susret sa Brazilom, dok Bosna i Hercegovina najvjerovatnije u ponedjeljak protiv Bjelorusije treba igrati prvu utakmicu President kupa, razigravanja za selekcije između 17. i 24. mjesta.