Kazahstan i Gruzija odigrali su prvi susret u takmičenju Liga nacija. Bio je to dvoboj prvog kola Lige D, Grupe 1, a gosti iz Gruzije slavili su 2-0.

Većim dijelom susreta gledali smo tvrd i nesadržajan nogomet, očekivan od ovih rivala, a onda, u 69. minuti dogodio se trenutak za anale. Giorgi Chakvetadze je 20 minuta prije kraja zabio spektakularan gol, prvi ikad u ovom takmičenju.

Lopta je došla do mladog Chakvetadzea na lijevom boku, on je povukao i fantastičnim udarcem u suprotni gornji ugao doveo je Gruziju u vodstvo. Golman Nenad Erić nije imao nikakve šanse te je svojom paradom samo uljepšao gol Chakvetadzea.

Chakvetadze je nekoliko minuta kasnije učestvovao i u kontri nakon koje je Gruzija došla do 0-2. Nakon njegovog dodavanja uslijedio je novi pokušaj prema golu Erića, golman Kazahstana je ovaj put odlično odbranio, ali je odbijanac u vlastitu mrežu nespretno pospremio Maliy.