Prije sezone vjerovatno niko nije mogao poretpostaviti da će utakmica Arsenala i Londona biti derbi čitave Premier lige, a upravo se to desilo.

Arsenal je danas na svom stadionu savladao Leicester, vodeći tim na tabeli, i primakao mu se na samo dva boda.

Gosti su poveli u prvom poluvremenu, nakon što je Vardy u 45. minuti realizirao jedanaesterac. Obje ekipe imale su svoje šanse u prvom dijelu.

U nastavku, došlo je do preokreta, ali tek nakon što je Leicester u 54. minuti ostao sa igračem manje. Naime, naakon drugog žutog kartona, isključen je Danny Simpson.

Theo Walcott je u 70. minuti izjednačio na 1-1 i taj je rezultat stajao na semaforu sve do 5 minute sudijske nadoknade kada je Danny Welbeck glavom postigao pobjedonosni gol za domaćine.