Monaco je sinoć s pobjedom na svom terenu 3-1 (ukupno 6-6, ali Kneževi idu dalje zbog više golova u gostima) izbacio Manchester City iz Lige prvaka. Nakon poraza trener "Građana" Pep Guardiola okrivio je za ispadanje neiskustvo svojih igrača!?

Španski stručnjak je kazao da je prvo poluvrijeme bilo za zaborav. U tom dijelu igre Monaco je stekao veliku prednost od 2-0.

"Odigrali smo nevjerovatno drugo poluvrijeme, ali zaboravili smo igrati u prvom poluvremenu. Nismo bili na terenu", otkrio je Guardiola i dodao:

"Inače igramo dobro, ali danas nismo. Moramo naučiti, nemamo iskustva".

City je u drugom poluvremenu imao veliki broj prilika, ali samo su jednom uspjeli zatresti mrežu.

Monaco je sinoć pokvario veliki jubilej Guardiole koji je statistički ipak najuspješniji trener u prvih 100 mečeva Lige prvaka.

Nakon meča na društvenim mrežama je bilo dosta kritika na račun Cityja i trenera ovog tima.