Kakav potez koji praktično niko nije očekivao!

Barcelona je sa visokih 6-1 porazila na svom terenu tim Celte Vigo, i tako nastavila sa nizom pobjeda u prvenstvu Španije, koje im obezbjeđuju lidersku poziciju.

Strijelci za Barcelonu bili su tri puta Suarez, Messi te Rakitić i Neymar. Jedini gol za goste postigao je iz penala Guidetti u 39 minuti prvog poluvremena.

Međutim, ono što je sasvim sigurno obilježilo ovaj susret, bila je antologijska scena kada je Leo Messi sa bijele tačke asistirao Suarezu za hat-trick.

To je bio hommage igrača Barcelone bolesnom Johanu Cruyffu, legendi kluba koja boluje od raka. Naime, sličnim golom Cruijff se proslavio 1982. godine, pa je ovo bila prilika da mu se aktualne Barcelonine zvijezde zahvale za sve.

Međutim, za razliku od Cruyffa, Luis Suarez je ipak bio u nedozvoljenom položaju jer - u trenutku kada je Messi dodavao, on se nalazio u polukrugu na vrhu šesnaesterca, odnosno 'D' prostoru, u kojem se tokom izvođenja penala smije nalaziti samo izvođač penala.