Mnogo golova se moglo vidjeti večeras na stadionima širom Evrope. Čak 40 golova u 8 utakmica!

Posebno upečatljive pobjede su ubilježili Bayern, Shakhtar i Chelsea.

Bayern Munchen je u gostima na Olimpijskom stadionu u Rimu demolirao Romu rezultatom 7-1. Golove za Bavarce su postigli: Robben u 9. i 30. minuti, Goetze u 23. minuti, Lewandowski u 25., Muller u 36., Ribery u 78., te Shairi u 80. minuti. Utješni pogodak za 'rimsku Vučicu' postigao je Gervinho.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je 79. minuta susreta, kada ga je zamijenio Adem Ljajić.

Shakthar je ostvario svoju najveću pobjedu u ovom takmičenju ikad. Postali su prva momčad otkad je Lige prvaka koja je postigla 6 golova u prvom poluvremenu, a Adriano je prvi igrač koji je postigao 4 gola u istom periodu. U gostima su osramotili BATE Borisov savladavši ih sa čak 7-0 (Adriano x5, Teixeira, Douglas).

Chelsea je na Stamford Bridgeu savladao Maribor 6-0. Schalke je u super uzbudljivoj utakmici savladao Sporting kod kuće rezultatom 4-3. Barcelona je porazila Ajax na Nou Campu 3-1.

PSG je uzeo 3 boda na Kipru kod Apoela savladavši ih 1-0, a Porto je kod kuće savladao Athletic Bilbao s 2-1.

Podjestimo da je utakmica koja je počela od 18:00 između CSKA i Manchester Cityja završila 2-2, a asistent u tom meču bio je bh. reprezentativac Edin Džeko. Za prvi gol "Građana" u 29. minuti, asistirao je Agueru. Kada je Milner u 38. povisio na 2-0 za goste, činilo se da je pitanje pobjednika riješeno, ali su se Moskovljani vratili u drugom dijelu. Prvo je Doumbia u 65. smanjio na 1-2, da bi u 86. iz penala Natcho postavio konačni rezultat.