U prvom poluvremenu bh. Zmajevi su imali nekoliko nevjerovatnih prilika koje nisu realizirali, od kojih se posebno ističe prilika Senada Lulića koji sa oko dva metra nije uspio zatresti mrežu Izraelaca.

Te prilike su koštale BiH, te poslije toga nisu izgledali nimalo dobro na terenu bez Džeke i Ibiševića u napadu. Izgubili su 0-3, uz direktni crveni karton Tonija Šunjića koji je dobio početkom drugog poluvremena.

Golove za domaću ekipu su postigli Vermouth u 36. minuti, Damari u 45. minuti, te Zehavi u 70. minuti.

Za razliku od Bosne i Hercegovine, reprezentacija Hrvatske je barem uspjela osvojiti bod na gostovanju u Italiji.

Vatreni su sa Azzurima odigrali 1-1. Strijelac za Italiju je bio Candreva u 10. minuti, dok je strijelac za goste bio Perišić pet minuta kasnije. Susret je obilježio prekid utakmice u 76. minuti kada su hrvatski navijači bacali pirotehniku u teren, a zbog ispada hrvatskih huligana morala je oštro reagirati italijanska policija.