Angel Di Maria postigao je dva gola, po jedan su dodali Julian Draxler i Edinson Cavani, pa je PSG na svom stadionu u fantastičnoj utakmici u osmini finala Lige prvaka pregazio Barcelonu sa 4-0 i došao na korak do eliminacije katalonskog diva iz najelitnijeg klupskog takmičenja na Starom kontinentu.

U utorak je momčad Unai Emeryja dominirala praktično svih 90 minuta, ostvarivši nevjerovatnu nadmoć u broju pokušaja prema golu protivnika. Barcelona je imala tek dvije ozbiljne šanse, po jednu u prvom i drugom poluvremenu, a Lionel Messi bio praktično neprepoznatljiv.

Argentinac – ističe se ovaj podatak – nije u 90 minuta uspio dotaknuti loptu u protivničkom kaznenom prostoru!?

Revanš je na rasporedu na Camp Nou i treba se igrati 8. marta.

A Barceloni treba novi rekord Lige prvaka ako želi proći dalje. Naime, ni jedna ekipa u eliminacionoj fazi ovog takmičenja dosad nije nadoknadila -4 gola zaostatka, a upravo to treba ekipi Luisa Enriquea, koja ovako težak poraz nije doživjela godinama - još otkad ih je Bayern porazio istim rezultatom kao sada PSG.