Omaleni Argentinac je ove sezone 15 puta tresao mreže u La ligi i drugi je strijelac u poretku.

Ono što posebno začuđuje je podatak da Lionel Messi izvan Nou Campa nije zabio puna tri mjeseca!

Posljednji put je to bilo na gostovanju u predgrađu Madrida 4. oktobra kod Raya Vallecana. Tada je Barcelona pobijedila s 2-0.

Sinoć Messi opet nije bio efikasan na gostovanju, ovaj put kod Sociedada, te bi definitivno trebao poboljšati svoju formu u gostima, jer ako on ne igra dobro, onda uglavnom i Barca ne igra dobro.

Prvo poluvrijeme je presjedio na klupi zbog odluke Luisa Enriquea da ga odmori, dok je drugo proveo na terenu, ali nije igrao u svom ritmu.

Katalonski tim je izgubio 1-0. Jedini pogodak na utakmici zabio je Jordi Alba u svoju mrežu i to u 3. minuti.

Za razliku od Messija, njegov glavni konkurent za Zlatnu loptu Cristiano Ronaldo ove sezone briljira. Sinoć je uspio nešto što dosad nikad niko nije! Pogledajte o čemu se radi na OVOM LINKU.

O OVOME TRENUTNO BRUJI SVJETSKA NOGOMETNA JAVNOST: Messi najavio transfer?