Real Madrid i Juventus pridružili su se Barceloni i Bayernu koji su jučer izborili prolaz među četiri najbolje ekipe u najelitnijem klupskom takmičenju na Starom kontinentu. Real je savladao Atletico Madrid sa 1-0, a Juve i Monaco su odigrali 0-0, što je Italijanima bilo dovoljno da sačuvaju prednost iz prve utakmice.

U Madridu, u gradskom derbiju i reprizi prošlogodišnjeg finala sastali su se na stadionu Santiago Bernabeu, Real i Atletico. Nakon 0-0 sa Vicente Calderona i večeras je utakmica bila tvrda i dosta gruba.

U prvom poluvremenu Real je imao dvije dobre prilike, ali promjene rezultata nije bilo. Oblak je bio vrlo siguran na golu gostiju. U nastavku, odlične šanse u 50. i 80. minuti propustio je Chicharito.

Prvi ključni trenutak zbio se u 75. minuti kada je Arda Turan zbog neopreznog starta zaradio drugi žuti tj. crveni karton. Sa igračem više na terenu, Real je pojačao pritisak i došao do gola u 88. minuti. Sjajno su kombinirali James i Ronaldo, a Javier Hernandez se iskupio za prethodne promašaje i pospremio loptu u mrežu.