Nešto ranije je Real Madrid teškom mukom savladao Cordobu 2-1. Pored Reala i Barcelona je upisala pobjedu, doduše puno lakše.

Katalonci su na gostovanju kod Elchea uzeli sva tri boda, a rezultat na kraju utakmice je bio čak 6-0.

Golove za katalonski tim su postigli Gerrard Pique u 35. minuti, Leo Messi u 55. i 88., Neymar u 69. i 71. minuti. te Pedro Rodriguez u 93. minuti.

Posebno dobru partiju je pružio argentinski napadač Leo Messi koji je pored dva postignuta pogotka, upisao čak tri sjajne asistencije, dvije za pogotke Neymara i jednu za Pedra dokazavši još jednom zašto je jedan od najboljih igrača svijeta.

Trenutno Real Madrid zauzima prvo mjesto na tabeli La lige sa 48 bodova (uz utakmicu manje), dok je Barcelona druga sa 47 osvojenih bodova.